Spondylus.pl Różne oblicza sprawności

Kinezjologia stosowana

Kinezjologia stosowana służy poprawie stanu ogólnego zdrowia oraz leczeniu konkretnych jednostek chorobowych, uwzględniając łańcuchy powiązań w organizmie człowieka – CZYLKI KONCENTRUJĄC SIĘ NA KONKRETNEJ PRZYCZYNIE choroby lub dysfunkcji. Jest jedną z niewielu metod medycyny, która w sposób jednoznaczny określa przyczynę i źródło choroby, już w momencie jej rozpoczynania (czego nie jesteśmy jeszcze w stanie wykryć na poziomie badań laboratoryjnych, USG i innych metod diagnostyki tradycyjnej).

KROK 1:

Ocena stanu ogólnego (biochemia): ocena funkcjonowanie narządów wewnętrznych, gruczołów (np. tarczycy, trzustki, przysadki mózgowej itd.); Na tym etapie oceniane są również nietolerancje i alergie pokarmowe, zatrucia oraz diagnozowany jest stan organizmu pod względem żerowania pasożytów, pleśni i innych drobnoustrojów (m. in. bakterie, wirusy, grzyby)

EFEKT: po diagnozie biochemicznej, specjalista kinezjologii stosowanej dobiera suplementy – za pomocą testu TMM określa potrzeby konkretnego organizmu dla zdrowia i poprawnego funkcjonowania poszczególnych narządów, oraz prawidłowych przemian biochemicznych (w tym metabolizmu); poprawia funkcjonowanie narządów i uzupełnia niedobory.

DIETETYK: układa indywidualną dietę, uwzględniając wykluczenia związane z alergiami i nietolerancjami organizmu.

KROK 2:

Ocena stanu strukturalnego organizmu (aparat ruchu): diagnoza funkcjonowania kości, stawów, mięśni, powięzi itd., analiza zespołów bólowych (m. in. kręgosłupa, kolan, stępu itp.) oraz kontuzji i urazów – USTALENIE PRZYCZYN BÓLU I DYSFUNKCJI

EFEKT: po diagnozie struktury, specjalista kinezjologii stosowanej planuje program rehabilitacji Pacjenta lub/ i sportowca uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości człowieka; w razie potrzeby dobiera suplementy dla zdrowia aparatu ruchu.

FIZJOTERAPEUTA: realizuje indywidualny program rehabilitacji (terapia manualna, kinezyterapia itp.) oraz pedagogizacja w zakresie motoryki.

 KROK 3:

Ocena stanu psychoemocjonalnego organizmu:  analiza stresu, stany depresyjne, poziom świadomości itp. oraz analiza „gotowości” na osiąganie sukcesu w przypadku np. sportowców.

EFEKT: indywidualna terapia stanu psychoemocjonalnego (eliminowanie stresu, stanów depresyjnych, lęków)

  • Kinezjologia stosowana łączy wiele nauk medycznych, medycyny naturalnej i tradycyjnej, co stanowi o jej kompleksowości i skuteczności.
  • Kinezjologia stosowana jako zawód wykonywana jest tylko i wyłącznie przez lekarzy, gdyż w swoich procedurach poza profilaktyką, obowiązują procedury leczenia, co leży tylko w kompetencjach zawodu lekarza.
  • Kinezjologia stosowana to interdyscyplinarna nauka zajmująca się zdrowiem aparatu ruchu, z uwzględnieniem wszystkich dysfunkcji i chorób organizmu.

SPORT: Kinezjologia stosowana dla sportowców pozwala:

  • precyzyjnie ocenić przyczyny, które hamują wzrost wydolności i rozwój zawodnika, które mogą mieć podłoże nie tylko w słabej adaptacji mięśniowej, ale również w działaniu narządów wewnętrznych, wadliwie aplikowanej suplementacji, diecie, emocjach i wielu innych,
  • określić sposób na zwiększenie wydolności i adaptacji do rosnących obciążeń treningowych,
  • poprawić koordynację – zwiększyć precyzję rzutu, ciosu,
  • pomóc w opracowaniu indywidualnych planów treningowy,
  • Znaleźć słabe punkty i szybko je eliminować, co w zasadniczy sposób obniża ryzyko kontuzji.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie.